Eski araç iadesi | Mercedes-Benz Servisi
Eski araçların geri alınması

Eski araç iadesi.

Eski araç geri dönüşümü.

Daimler'de sürdürülebilirlik ve çevre koruma.

Daimler, otomobilin mucidi olarak büyük sorumluluklarının bilincindedir ve sürüdürülebilir ve çevreye uygun mobiliteyi şirket stratejisinin entegre bileşeni olarak dahil eder. Daimler AG'nin çevre kılavuzlarında belirtilen çevreye uygun ürün tasarımında ise tasarım, üretim ve ürün kullanımından imha etme ve yeniden değerlendirmeye kadar uzanan ürün yaşam döngüsünün tamamını dikkate alır.

Araçların kullanım sürecinden sonra verimli bir şekilde yeniden değerlendirilmesinin temelini gün geçtikçe iyileştirilen geri dönüşüm özelliği oluşturur. Bu, sunulan değerli malzemelerin ortaklarımız tarafından verimli bir şekilde yeniden değerlendirilebilmesi için ön koşuldur.

Eğer bir gün aracınız ile gerçekten yollarınızı ayırmak zorunda kalırsanız, aracınızı iade ağımız kapsamında geri vermenizi rica ediyoruz. Mercedes-Benz, kolay ve ücretsiz iade ile aracınızın yasalara uygun ve çevreye uyumlu şekilde yeniden değerlendirilmesini organize eder.

Aracınızı iade etmek ve buna bağlı olarak malzemelerin etkin bir şekilde yeniden değerlendirilmesini sağlamak suretiyle geri dönüşüm çevriminin tamamlanması ve tüm kaynaklarımızın korunmasına önemli bir katkıda bulunursunuz.

İade.

Aracınızın iadesi.

Mercedes-Benz, aracınızın iadesini mümkün olduğunca kolay bir hale getirebilmek için iade noktalarının bulunduğu kapsamlı bir ağ işletmektedir. İade ağımızın dahilinde gerçekleştirilen iade sayesinde aracınızın yasalara uygun bir şekilde yeniden değerlendirilmesini, sunulan değerli malzemelerin geri kazanılmasını ve sonrasında tekrardan yeni ürünler için kullanılmasını sağlarsınız. Bu sayede çevremizin korunması ve kaynak verimliliğinin iyileştirilmesi adına büyük bir katkı sağlarsınız.

Aracı ve ruhsat belgelerini ortaklarımıza devrettikten sonra yasalara uygun imha işlemini doğrulayan bir yeniden değerlendirme belgesi verilir. Genel olarak bu belge, sonrasında aracınızı ruhsatın verildiği yerde tamamen kapattırmak için gereklidir.

Bir Mercedes-Benz sahibi olarak aracınızı şu koşullar altında ücretsiz olarak iade ağımıza geri verebilirsiniz:

  • Söz konusu yolcu taşımacılığı için tasarlanan azami 9 koltuğa sahip bir araç veya mal taşımacılığı için üretilen azami 3,5 ton ağırlığa sahip araç ise.
  • Araç, kapatılmadan önce en az bir ay boyunca bir AB ülkesinde tescili bulunuyorsa veya bulunduysa.
  • Eski araç, çöp içermemelidir ve eksiksiz olmalıdır (tahrik, yürüyen aksam, karoser, katalizatör, elektronik kumanda cihazları).

Yeniden değerlendirme.

Değerli ham maddelerin yeniden değerlendirilmesi.

Mercedes-Benz'iniz en iyi zamanlarını geride bırakmış olabilir ancak işi henüz bitmemiştir.

En modern geri dönüşüm teknolojileri sayesinde araç malzemelerinin çoğunu yeniden değerlendirmek, bunu yaparken değerli ham maddelerden tasarruf etmek ve çevrenin yükünü oldukça hafifletmek mümkündür.

  1. Değerli ham maddelerin yeniden değerlendirilmesi.